CCM Spedition Scramble special  7/9 

1:a plats
Ulf Hedberg ,Elisabeth Bäcklin,Erik Fredin 61,0 slag/netto
1accm20scramble1


2:a plats
Anders Grahn,Lena Strömstedt,Bruno Grahn  61,3 slag/netto
2accm20scramble1


3:e plats 
Erik Åhlin , Kim Gustafsson,Tommy Nyberg   61,6 slag/netto

3accm20scramble1

KM 2013
Jun H
1:a Albin Ekwall 170 slag brutto
2:a Joel Nyh 191 slag brutto

1:a D/H
Lena Strömstedt 168 slag brutto
Torgny Skoglund 149 slag brutto
1akm131

 
2:a D/H
Ann-Louise Axlund 185 slag brutto
Dolve Skoglund 163 slag brutto
2akm131


3:a D/H
Inga Hagström 185 slag brutto
Anders Lönngren 167 slag brutto
3akm131

PEMA Slaget 17/7
1:a
Klass A Torgny Skoglund Hasselabygdens GK 67 slag
Klass B Joel Nyh Hasselabygdens GK 61 slag
1apemaslaget1

2:a
Klass A Esko Ilonen Hasselabygdens GK 69 slag
Klass B Eivor Jakobsen Hasselabygdens GK 69 slag
2apemaslaget1


3:a
Klass B Inga Hagström Hasselabygdens GK 70 slag
Klass A Dolve Skoglund Hasselabygdens GK 72 slag
3apemaslaget1

X-slaget 10/7
1:a
Klass A Dan Ekwall Sundsvalls GK 67 slag
Klass B Joel Nyh Hasselabygdens GK 60 slag
1a20x slaget1

2:a

Klass B Göran Adler Hudiksvalls GK 61 slag
Klass A Benny Karlsson Hudiksvalls GK 67 slag
2a20x slaget1


3:a
Klass B Marianne Larsson Ljusdals GK 69 slag
Klass A Johan Jakobsen Hasselabygdens GK 70 slag
3a20x slaget1

Hassela Ski Resort 28/7
1:a
Klass B Joakim Axlund Hasselabygdens GK N 63 slag
Klass A Roger Möller Öjestrands GK N 68 slag
1or20hskr20201307281


2:a
Klass B Lena Persson Hasselabygdens GK N 67 slag
Klass A Dolve Skoglund Hasselabygdens GK N 70 slag
2or20hskr20201307281


3:a
Klass B Ove Larsson Hassela GK N 67 slag
Klass A Simon Möller Öjestrands GK N 70 slag
3or20hskr20201307281


Plyfa Scramble 13/7
1:a Anders Brodin Ljusdals GK & Cecilia Nordanås Järvsöbadens GK 59,5 slag
1a20plyfa20scramble2020131


2:a Magnus Granbom Timrå GK & Jerry Svensson Hasselabygdens GK 62 slag
2a20plyfa20scramble20201307131


3:a Ulla-Britt Ekwall Hasselabygdens GK & Dan Ekwall Sundsvall GK 62,0 slag
3a20plyfa20scramble20201307131


Andre Myhrér Cup 29/6
1:a Tommy Nyberg och Peter Hermansson HBGK 65,0
amcup12020131


2:a Åke Persson HBGK och Yvonne Persson Huvudst. GK 65,5
amcup22020131


3:a Stig Jacobsson och Benny Karlsson Hudiksvalls GK 65,6
Saknar tyvärr bild


Midsommarslaget 23/6
1:a

Klass A Anton Åman Timrå GK
Klass B Joel Nyh Hasselabygdens GK
1orabmidsommar1


2:a
Klass A Göram Hagström Hasselabygdens GK
Klass B Helen Jacobsson Öjestrand GC
2orabmidsommar1


3:a
Klass A Albin Ekwall Sundsvalls GK
Klass B Elisabeth Bäcklin Hasselabygdens GK
3orabmidsommar1

Juni-Scramble 15/6

1:a Christoffer Pettersson och Axel Andersson Gnarpsbadens GK 62,7
1.juniscramble1


2:a Felicia och Dan Ekwall Sundsvalls GK 65,2
2.juniscramble1


3:a Stefan Hällgren och Leif Höglund Hudiksvalls GK 65,2
3.juniscramble1


Irish Greensome 6/6
Tävlingssponsor JESA AB


1:a Dan och Albin Ekwall 64,8
1a20jesa20201306061

2:a Jörgen Nyman och Johan Jokobsen 65,4
2a20jesa20201306061

3:a Helene Jocobsson och Kenneth Engström 65,4
3a20jesa20201306061